Neoficiální fórum Hrádku nad Nisou - příspěvky k tématu
SPORTOVNÍ a jiné AKTIVITY v HRÁDKU

*** INZERCE ***

PRAVIDLA PROVOZU STRÁNEK
zpět na WWW.LHL.CZ
Odpovědi k tématu: Hasiči
Vždycky jsem si myslela, že když se někdo zasekne ve výtahu, volá se výtahářský servis. Aspoň my to tak děláme. V Hrádku přijedou dvě hasičská auta a policie. No každý si to zařídí po svém. Rozdíl je asi v tom, že my si ten servis musíme zaplatit.
Téma založil: janka

Odpovědět

< Zpět na výpis témat        

Vložil: Pepa
No jo, vyjde to laciněji....

8.4.2018 v 17:56:42

Vložil: Lojza
No chudáci hasiči,a co to stálo peněz z daňové poplatníky.

8.4.2018 v 18:09:47

Vložil: Jakub Zima
Vážení, vaše starosti bych chtěl mít. Došlo k zaseknutí výtahu, ve kterém byla osoba se psem a nebylo možné nouzově otevřít dveře výtahu v daném patře. Hasiči zachraňují osoby, zvířata a věci, takže je to, alespoň za mne, v pořádku.

9.4.2018 v 8:31:46

Vložil: janka
Díky za vysvětlení příště aspoň vím že mám volat hasiče.

9.4.2018 v 8:33:49

Vložil: Anonymní
Milá Janko, nevím jestli bych chtěl trčet ve výtahu a čekat na servis, nebo požádat hasiče kteří dorazí za pár minut.

9.4.2018 v 13:55:24

Vložil: janka
Máte úplnou pravdu, příště jen hasiči.

9.4.2018 v 16:08:48

Minule jsem si, já pitomec, zabouchl klíče od bytu. Čekal jsem hodinu a půl na zámečníka. Myslíte, že bych mohl také zavolat hasiče? Ideální je říct, že nevím, jestli jsem vypnul sporák... Je to vlastně zdarma. Hanba by mě fackovala. To je asi jako když si vychcánkové zavolají rychlou, když mají teplotu. Za rychlou se neplatí 90 Kč jako na pohotovosti. Jo jediný, co mě napadá je to, že to byl člověk vážně nemocný, třeba na inzulínu.

9.4.2018 v 18:48:14

Vložil: Zamyslete se!
Lidi styďte se! Je mi vás líto, protože jediné, co vás naplňuje je závist a zloba. Že vás to baví, sedět za počítačem a anonymně útočit na jiné, kteří se nemohou bránit.

9.4.2018 v 21:22:42

A za co se mám stydět? Protože podle dostupných informací někdo nechtěl čekat na výtaháře nebo, že dům, ve kterém se to stalo nemá zajištěnu pohotovostní službu? Budu jen rád, když to někdo vyvrátí, abych si to dál nemusel myslet. Mám zkušenosti ze zaseklého výtahu, ale hasiče bych teda nevolal. Je chybou správce domu, pokud to nemá zajištěno. Pokud hasiči přijeli k případu, který by mohl být vyřešen pohotovostním výtahářem a nešlo o ohrožení života nebo zdraví, nechal bych jej výjezd zaplatit.

9.4.2018 v 21:48:03

Je zajímavé, že zde nevolate po placení, když hasiči zachraňují vaši kočičku že stromu , nebo když jsou nuceni uklízet silnici i když by to měl dělat správce komunikace. Mimo to přesně takový zásah beru jako dobrý trénink pro případný ostrý zásah

10.4.2018 v 8:17:30

Úklid silnice po nehodě platí hasičům pojišťovna. Moje kočka ze stromu sléze sama.
https://zpravy.idnes.cz/hasici-usetri-za-uklid-nehod-dostanou-penize-vybrane-od-ridicu-p7i-/domaci.aspx?c=A100727_101530_krimi_jba

10.4.2018 v 8:52:54

A padlé stromy, to je následkem živlů. To beru jako součást jejich poslání. I tu kočičku vám může sundat firma s plošinou. Jenže se za to musí platit.

10.4.2018 v 8:56:18

prostě pomáhají a moc si nemůžou vybrat kam je někdo pošle - bohužel ! MĚ napprosto vadí, že naši kluci jsou povoláni do Lvové, když to profici z Jablonného mají 8km a pak tam stojí jak šlupky nebo je v lepším případě odvolají po cestě.

Osobně bych zrušil (zpoplatnil) všechny zásahy na kočky, vosy, psy v norách, zapadlé koně či další naprosto zbytné zásahy této složky, stejně tak i následné úklidy komunikací atp. - to je vše co si může a hlaně by měl majitel zaplatit ze svého nebo ze svého pojištění.
A ano raději přivítám jeden zásah hasičů v paneláku na zaseklém výtahu, neboť se klidně může stat, že si tímto "tréninkem" připraví své zkušenosti a znalosti pro případ mnohem horšího problému, ale o tom už jsem psal :-)

10.4.2018 v 11:43:27

Vložil: Jirka
Starosti některých bych chtěl opravdu mít....

10.4.2018 v 15:55:39

Vložil: Hrádečák
Pětiletá holčička se psem sama ve výtahu nemá co dělat. Ze 2. poschodí by mohla sejít pěšky, nebo nepracující matka by ji mohla bezpečně svézt. Navíc asi před necelým měsícem se také zasekla ve výtahu a pomohla si prokopnutím drátěných dveří.

14.4.2018 v 13:29:37

Odpovědět

< Zpět na výpis témat        
Celkem se v tomto fóru nachází 10496 příspěvků v 885 tématech