Neoficiální fórum Hrádku nad Nisou - příspěvky k tématu
SPORTOVNÍ a jiné AKTIVITY v HRÁDKU

*** INZERCE ***

PRAVIDLA PROVOZU STRÁNEK
zpět na WWW.LHL.CZ
Odpovědi k tématu: technoparty Czarotek Free Party
To je pecka, je to slyset i tady v Hradku.
Téma založil: Lucifer

Odpovědět

< Zpět na výpis témat        

Vložil: Občan
Je to verbes akorát stimuluje obtěžují lidé a naše policie nedělá nic protože se jich asi bojí


29.4.2018 v 8:57:34

Vložil: Snowi
Marti Půta na Facebooku:
Libereckem duní už třetí den technoparty přímo z Liberec.
U nás v hrádeckém Doníně byl CZAROTEK FREE PARTY slyšet dnes brzo ráno jako vzdálené dunění, včera odpoledne na grilovačce v Mníšku to bylo něco jako v sousedství dálnice, slévárny nebo nákladového nádraží. Takže nic příjemného. Celkem chápu všechny naštvané lidi, kteří se kvůli dunění a basům nevyspali. A rozumím požadavkům na to, aby s TÍM někdo něco udělal. Jenže situace s TÍM je složitější, než se může zdát.
Akce se koná na soukromém pozemku s řádnou smlouvou, vlastník se bohužel tak trochu vykašlal na desetitisíce lidí žijících v širokém okolí, kteří si to od pana Kendíka podle mého názoru nezaslouží.
Pořadatel akce porušuje vyhlášku města Liberec, na jehož území v Krásné Studánce se akce koná. Akce nebyla řádně nahlášena a pořadatel opakovaně a soustavně porušuje noční klid stanovený touhle vyhláškou. Policie naměřila včera večer po 22 hodině uvnitř areálu 62 decibelů. Žádná zákonná norma bohužel neupravuje zvukové pozadí podobných akcí v blízkém či vzdáleném okolí podobné akce. Trestnou činnost pořadatel nepáchá ani neporušuje žádnou zákonnou normu, pouze vyhlášku města, takže po několika měsících zaplatí pokutu za její porušení. Město by mohlo vyzkoušet podat k soudu návrh na předběžné opatření, tedy vypnutí soundsystémů, ale výsledek o prodlouženém víkendu bude spíš nejistý...
Zatímco pořadatelé jakékoliv oficiální akce (Majáles Liberec, Benátská noc (OFFICIAL), HRADEKROCKSUMMER, Plechovka Fest a další) se úzkostlivě snaží dodržet všechny stanovené podmínky a vyhlášky, aby mohli v daném místě a čase akci uspořádat znovu, jsou pořadatelé nelegálních akcí vlastně v klidu. Policie bude jen těžko hledat důvod pro zásah spojený s vyklízením soukromého pozemku a to jen na základě porušení vyhlášky města. Pokud je na místě 7000 lidí, byl by takový zásah poměrně obtížný, navíc nepochybně spojený s nasazením hrubé síly a pořádkových jednotek. Při vzpomínce na Czechtech2015 mi je z téhle představy špatně a rozumím všem odpovědným, že se tímhle směrem nechtějí vydat.
Na konec jediní opravdu vysmátí budou pořadatelé, žádná podobná akce se nedělá proto, aby prodělala. Na dunivých Čarodejnicích u Kendíků se vstupné neplatí a tak je v úvaze jen příjem z prodeje legálních a nelegálních látek. Ale třeba na místě už druhý den probíhají kontroly EET, když umí finančák zkontrolovat každého živnostníka se zmrzlinou, nemůže to být na podobné akci žádný problém.
V diskusích na téma, jsou ke čtení vidět dva druhy příspěvků. Jednak nadávání všem, co mají akci nejlépe hned zrušit a zastavit a za druhé výzvy k toleranci od milovníků techna. Těm prvním jsme se snažil vysvětlit, jak je to s možnostmi situaci řešit a pro ty druhé mám krátký vzkaz: okolí bude k Vám a vaší subkultuře tolerantní přesně tak, jak jste k němu tolerantní vy. A tenhle prodloužený víkend je ukázka sobeckého a netolerantního přístupu k okolí. Prostě jste si to touto akcí na Liberecku moc nevylepšili.
Nelegální technoparty v Liberci jen potvrzuje další paradox. Lidé často volají po omezení a regulaci. Často jsou nové zákony a vyhlášky zaváděny v zájmu dobra a většiny. Na konci ale jejich omezení dopadne jen na ty slušné, kteří ptavidla dodržovat chtějí. Ti, kteří jdou od počátku mimo vyhlášky a zákon, žádná regulace stejně nezastaví. A pokud někdo nemá úctu k právům a svobodě svého okolí, neměl by se ohánět svými právy a svobodou.
Můj příspěvek je dlouhý jak dunění technopárty. Pěknou a klidnou neděli

29.4.2018 v 10:51:24

Vložil: JUTA
Možná by pomohlo, kdyby pár aut zastavilo přes Kendíkovým domem a přes víkend tam nechat rádio puštěné na plné pecky. Možná by po takovém kulturním požitku více chápal starosti obyčejných lidí.

29.4.2018 v 12:27:58

Vložil: Pavel
Je to děs. Fet párty by měli pořádat daleko od civilizace

29.4.2018 v 12:47:49

Vložil: Anonymní
Když slyšet jak moc je tady v Hrádku slyšet

29.4.2018 v 13:15:21

Vložil: Anonymní
Když slyším jak moc je ten bordel tady u nás slyšet, tak dost lituji ty lidi co bydlí blíž. Ale nejvíce lituju Faunu, která je v okolí. A divím se,že ochránci kteří snad dělaji něco proti uplně všemu. Tak zrovna toto nechávají ladem.

29.4.2018 v 13:20:45

Vložil: anonymus
Máme špatné zákony. Jistě všichni vzpomeneme na CzechTek a zásah P ČR na popud p. Paroubka. Policejní stát, bití nebohých dětí, nemožnost kulturně se vyžít... - a média to ještě krásně rozmázla.
Nikdo se neodvážil nějak zasáhnout, oprávněně, bojí se, že by byl láskopravdovými ctiteli vláčen v médiích, po soudech a že nakonec by z toho vyšli vítězně smažky a represívní orgány by ostrouhaly. A tak se Policie raději věnuje světlům, pásům, lékárničkám ..., tedy věcem, které ostatní nijak neohrozí, neomezí (ohrozí maximálně toho vyhmátnutého hříšníka).
Nemám informace - jak asi postupují v takovýchto případech v jiných, civilozovaných zemích? Pravda, tam mají asi hlavně problémy s Islámem, ale jak tam řeší tyhle věci?
Nebyl by od věci asi zákon, který by umožňoval represívním složkám zasáhnout v případě, když by se něco dělo proti vůli většiny občanů. Ať jsou to zmíněné fet párty, tak třeba ty motorové pily, křovinořezy o víkendech, ale třeba taky když se v Doníně trousí opilci z tamního Richmondu a křičí ve 3 ráno nejen na celý Donín, ale na celý Hrádek.
Zákony jsou bohužel dnes o slovíčkaření (Havel chtěl právní stát), takže i sebelépe vymyšlený zákon se dá vyložit několika způsoby a tak i když je jasné, o co v zákoně jde především, šikovní právníci typu JUDr. Sokol, Lžičař atd. dovedou udělat z poškozeného viníka a z viníka poškozeného, a pak na státu dovedou ještě vysoudit nemalé náhrady za ztrátu "dobré" pověsti, příp. i za (neoprávněnou) vazbu.
Jsme "civilizovaná" společnost, která musí mít na všechno zákon, selský rozum téměř nikdo nedovede použít. Bohužel.

3.5.2018 v 9:11:52

Vložil: Anonymní
ty máš nějaký mindrák z toho Donína ?? Od té doby co tam skončil všeználek a všechnonasera Láďa je tam klid :-) Jinak s výše popsaným 100% souhlas :-)

3.5.2018 v 9:17:12

Vložil: Anonymní
Ze všeho nejlepší, že ty zas.aný fetky křičí o osobní svobodě a nezajímají je vlastní povinnosti a svoboda druhých. Vlastník pozemků, pan Kendík se drží hesla "peníze nesmrdí". Příště doporučuji koupit vyřazené tlampače z demilitarizovaného pásma v Severní Koreji a pustit jim tam z vedlejší louky naplno třeba dechovku nebo nějaké nesnesitelné zvuky. S takovým výkonem jim to přehluší i ty jejich soundsystémy. Jeden pustit i Kendíkovi před barákem, aby z toho taky něco měl.

3.5.2018 v 12:27:43

Vložil: anonymus
To Anonymní 3. 5. 2018 9:17:12:
Klid, v Doníně, zejména pak u hřiště ? Ha ha ha

3.5.2018 v 13:53:14

Vložil: Anonymní
anonymus - bydlím od stadionu co by pinpongovým míčkem dohodil a oproti předchozímu stavu je to úplně o ničem jiném. Nebudu se s vámi přít každý můžeme mít jiný pocit o rušení nočního klidu, ale oproti předchozímu stavu je to 1000x lepší

3.5.2018 v 17:15:59

Vložil: Pico
I fetaci jsou lidi..tak proc by si nemohli jednou za cas udelat party..ne kazdyho bawi sedet dama u televize..tak jim to neber te a hled te si swyho.. no.jo jenze to vy neumyte nebo wy jste radny a uwedomeli obcane..ze..15.5.2018 v 14:01:17

Vložil: Pavel
To Pico: Klidně si dělejte technoparty každý týden, ale tak daleko, že nebudete obtěžovat okolí. Zajímá mě, kdo bude uklízet ten bordel co po téhle "úžasné" akci zůstal v lese (zejména injekční stříkačky)!!! Myslím, že feťáci to bohužel nebudou:-(

15.5.2018 v 16:58:20

Vložil: Anonymní
PICO, hlavně, že ty umíš. Vyfetlej mozek, takže u repráků to pěkně duní.

15.5.2018 v 19:06:57

Odpovědět

< Zpět na výpis témat        
Celkem se v tomto fóru nachází 10496 příspěvků v 885 tématech