Neoficiální fórum Hrádku nad Nisou - příspěvky k tématu
SPORTOVNÍ a jiné AKTIVITY v HRÁDKU

*** INZERCE ***

PRAVIDLA PROVOZU STRÁNEK
zpět na WWW.LHL.CZ
Odpovědi k tématu: Zákaz kouření v hrádeckých restauracích a hospodách. Jako by nebyl!!! (az na pár výjimek.)
Jak to vidí hrádek?
Téma založil: Kacenka

Odpovědět

< Zpět na výpis témat        

Vložil: tomáš
V době kdy já chodím a kam chodím, tak dobrý. Žádný problém jsem nezaregistroval. Nechodím tedy moc často a kamkoliv.

15.5.2018 v 12:34:43

Vložil: Kamil
Mám stejný poznatek jako Tomáš tam kam chodíme tam je to v pořádku - jek moje zkušenost, že pokud někdo toto pravidlo porušuje, tak je to personál a ne návštěvníci

15.5.2018 v 13:35:15

Vložil: Clear
Kačenko, pokud vidíš páchání přestupku, tak máš snad povinnost to ohlásit patřičným orgánům, které budou konat, ne? Brečením na foru toho moc nedosáhneš.

15.5.2018 v 16:20:39

Vložil: Peťa
Jo a než přijedou patřičné orgány, tak bude mít dotyčný dokouřeno :)

15.5.2018 v 16:51:08

Vložil: :-(
Milá Kačenku,není nic jednoduššího než upozornit personál,myslím si že si to snad nikdo nedovolí.

15.5.2018 v 20:14:13

Vložil: Marek
To je super, v hospodě se nesmí kouřit ( jsem nekuřák ) Následně bych tam zakázal konzumovat nápoje a posleze mluvit. Svět se už opravdu zbláznil? Kačenko, když ti vadí hospoda se vším, co to slovo obsahuje, doporučuju mléčný bar. Do hospody prostě nechoď.

15.5.2018 v 21:43:41

Vložil: Anonymní
co všechno obsahuje slovo hospoda ?? prosím pouč nás neznalé Marku !

16.5.2018 v 6:07:53

Neměla jsem na mysli zaplyvane nalevny ale jsou i zařízení s deckymi hřišti kde chodí lidi třeba jen na kávu nebo posedět z přáteli. Ale tady je marný něco psát.

16.5.2018 v 7:39:42

všechno je jen o lidech a bohužel většina kuřáků není schopna respektovat, že zápach z jejich cigeret může ostatní obtěžovat a dokonce jim i zdravotně ubližovat !! V Hrádku se stalo skoro pravidlem, že toto nařízení porušují především majitelé či provozovatelé těchto zařízení a když to vidí návštěvníci, přijde jim normální klidně si zapálit také - škoda :-(

16.5.2018 v 8:19:53

Vložil: není to jedno?
jsem nekuřák a souhlasím s markem.. vyženete kuřáky ven z hospody a pak se divíte, že kouří venku, kde jsou třeba poblíž dětské prolézačky..co jim postavit nějaké bungry? dát třeba plechové kontejnery, kde by mohli být? Beru restaurace kde se vaří od rána do večera, beru diskotéky kde si jdou zatancovat i nekuřáci a nemají výběr, ale neberu pivnice a podobná zařízení. Je to omezování i podnikání a říkejte si co chcete. Vadil mi komunistický řežim, který mi stále něco zakazoval a šup a už je to tu zase...:(

16.5.2018 v 8:39:56

Systém oddělených prostor fungoval dobře. Stavebně to jde vyřešit, plus vzduchotechnika...

16.5.2018 v 11:29:27

Vložil: Ježek
Myslíte to, jak se dvě místnosti oddělily korálkama a kuřáci si pak ještě schválně sedli do nekuřácké sekce? Jo to fungovalo...

16.5.2018 v 14:11:56

Vložil: wc
A může se kouřit pod stolem? Já do hospody nechodím, tak nevím ....

16.5.2018 v 14:41:20

Jediné opatření, které by bylo dostačující je to, aby podnik byl zřetelně označen jako kuřácký či nekuřácký. Nikdo vás nenutí do toho či onoho podniku chodit. Když vám nevoní hospoda, kde se kouří, tak si běžte sednout do navoněného, slaďoučkého mléčného baru. Jak říkám, nejdřív nám bezpohlavní eurohujeři zakážou kouřit v hospodě a pak i pít a mluvit. No a další, jim podobní budou ještě tleskat. Račte si uvědomit, že tu hospodu si někdo musel koupit a všechno co je v ní poctivě zaplatit. A teď příjde nějaký nýmand a tomuto majiteli bude poroučet, co v té své hospodě muže a co nemůže? No to už je vrchol.

16.5.2018 v 20:36:50

Vložil: Petr
věčně nekončíčí spor ve kterém Marek vystupuje jako zástupce kuřáků- nezlob se na mě, ale normální je nekouřit, tak že to je nutné brát jako základní premisu - tudíž nekuřák musí mít přednost před kuřákem !! Zakazovat tedy nekuřákovi navštěvovat restaurace je hloupost a každá restaurace by měla primárně obsahovat prostor, kde nebude umožněno kouření. Pokud to prostor v provozovně dovolí nebránil bych se, aby se v odděleném prostoru kouření povolilo.
To že si mnozí primitivní hospodští (a omlouvám se za tento výraz, ale je to tak) vyložili oddělený prostor třeba tak, že tam byl závěs nebo korálky je právě ta ojebávka, kvůli které musel vzniknout tento zákon. Znám spoustu restaurací, kde i před tímto zákonem měli stavebně oddělené prostory a tak měli nekuřáci čistý vzduch a kuřáky nikdo neprudil že to smrdí.
Je to totiž taková tipická Česká vlastnost ojebat co se dá a nedodržovat stanovená pravidla a proto i kdyby byla nějaká vyjjímka Český človíček by stejně vymyslel nějakou ojebávku, aby na ni dosáhl a proto musel přijít striktní zákaz ve všech prostorách.
Jako nekuřákovi mě to samozřejmě vyhovuje, ale na druhou stranu bych byl pro řešení výše popsané - jen se obávám právě těch ojebávek a tedy zmaření zjevně dobře míněného zákona

17.5.2018 v 8:38:24

Vložil: Ježek
Takže podle Vás, když si někdo koupí hospodu, tak mu do jejího řízení nemá vůbec nikdo kecat? Když Vám třeba naservírují jídlo, po kterém se proháněli potkani, nebo maso, které předtím skoro samo odpochodovalo z talíře, tak je to vlastně v pořádku, ne? Přece mu nikdo nebude nařizovat nějaké hygienické předpisy a bude jen váš problém, že jste se tam šel najíst a čekal jste, že ve zdraví odejdete. No to je vrchol!

Pokud někdo nevydrží posedět u piva či jídla i bez toho, že musel čadit jedno cigáro za druhým, tak je to jeho problém. Normální člověk s tím problém nemá.

17.5.2018 v 10:16:15

Pro Petra:
V podstatě máš pravdu, oddělené prostory jsou ideální, ale stavebně.
V momentě, kdy nebude hospodský schopen dodržet, aby nebyli nekuřáci obtěžováni kouřem, bych v provozovně kouření zakázal.
Kuřáci zákonodárcům a EU smrdí, ale 50 miliard vybraných na dani z tabáku ne?

17.5.2018 v 11:02:12

Vložil: Anonym
....tudykle by mě vadilo více než 150 milard vyplacených za jejich léčbu ,než jen 50 miliard vybraných daní. ....takhle by bylo potřeba zauvažovat. ..a ukrácených životů by se člověk taky nedopočítal-tam ty ztráty daňové jdou do bilionu. ...z pohledu účetního zcela ztrátová záležitost. ...

17.5.2018 v 13:23:33

Kdysi jeden ekonom řekl, že úspora za nevyplacené důchody předčasně zemřelých kuřáků je větší než náklady za jejich léčení. Je to smutné, ale je to statistika.

17.5.2018 v 14:03:13

Vždyť je to jednoduché. Pokud se Vám nelíbí hospoda, hospodský, obchod nebo prostě cokoliv, tak tam jednoduše nechoďte. Tím majiteli dáte najevo, že je něco špatně. Fakt na tom nic složitého není. Vy nepříjdete, ale možno příjdou jiní, kterým se tam třeba i líbí. Jenomže zdejší skupinka lepšolidí si vymáhá za každou cenu své. Vážení tedy znovu, ta hospoda je jejího majitele. On si ji koupil, on ji vybavil, on vše platí, on vše riskuje a je jeho věcí, jak to tam bude fungovat. Jestli si pan majitel vymyslí, že do jeho hospody můžou třeba jenom lidi v zeleném tričku, tak je to prostě jeho věc. Žádný uřvan za toho člověka kůži na trh neponese. Mnozí se zde odkazují na děti a dětské koutky v hospodách. Chcete pro své děti něco udělat? Tak je netahejte do hospody, nestrkejte do dětských koutků, ale věnujte jim svůj čas, to je to nejvíc, co jim můžete dát. P.S. jsem nekuřák.

17.5.2018 v 23:27:53

jsi nekuřák, ale možná by jsi mohl začít - tvoje argumenty jsou úplně zcestné a hloupé a pomatené !!! Možná zkus houbičky ty vyjdou laciněji a hlavně už nechlastej

18.5.2018 v 7:35:48

Ok tak že já si na svém pozemku každý den zapálím ohýnek a budu zde pálit plasty olej odpad a tak nějak všechno a běda Ti pokud se ozveš, že to smrdí - nakopu ti zadel, protože já si svůj pozemek koupil, zveleboval a vše na něm zaplatil a ještě z toho platím daně ta kže si dle Tvé logiky na něm mohu dělat co chci - nejsem tedy zvědavý na nejakého zšenštilce, který by mi chtěl nařizovat co na svém pozemku můžu dělat !! Nezlob se, ale opravdu tvoje argumenty postrádají jakoukoliv logiku a jsou pouhým hospodským plácáním.
Snad jedinný rozumný návrh zde dal Petr.
Každopádně dohadovat se s tebou je opravdu oničem a věř mi, že z vlastní zkušenosti vím, že se situace v hospodách zase až tak nezměnila - mimo jiné ten zákaz nebyl namířen ani tak proti návštěvníkům, ale spíše jako ochrana obsluhy, která v takových podmínkách prostě pracovat musela (a keci o tom, že tam dělat nemusela si můžeš odpustit a kdo by tam dělal??)

18.5.2018 v 8:23:05

Nutí někdo někoho pracovat se svářečkou, v lakovně, u vysoké pece, v dolech... Pokud někdo chce kuřáckou hospodu, tak ať si to vyřeší ke spokojenosti všech. Jde to, věř mi.

18.5.2018 v 10:16:29

Tak koukám, jeden pán, či paní (aby to bylo genderově vyvážené) ANONYMNÍ, tu problém posunul dál. Problém je již lidsko právní. Protože tento výrok stojí za to "mimo jiné ten zákaz nebyl namířen ani tak proti návštěvníkům, ale spíše jako ochrana obsluhy, která v takových podmínkách prostě pracovat musela " Tedy podle tohoto pisatele pracují v hospodách patrně nevolníci na nucených pracech. "-)) Logika sice žádná, ale svaté nadšení pro věc úžasné. Tedy doporučuji, pokud chcete opravdu bojovat proti kouření, jděte to zkusit mezi mladé v okolí jakékoliv střední školy nebo učiliště. Příhodným místem je též třeba v Liberci Fugnerka. No a kam posuneme v těch nešťastných hospodách třeba otázku boje s alkoholem? Nebylo by dobré ho v těch hospodách zakázat? Hrají si tam v dětském koutku přeci děti a není výchovné, aby se na konzumaci alkoholu musela děťátka koukat. (pro ty pomalejší - je to nadsázka. i když věřím, že se toho někdo klidně i chytne)

18.5.2018 v 17:29:45

" Nutí někdo někoho pracovat se svářečkou, v lakovně, u vysoké pece, v dolech... Pokud někdo chce kuřáckou hospodu, tak ať si to vyřeší ke spokojenosti všech. Jde to, věř mi. " Ano, přesně takhle to je.

18.5.2018 v 17:30:53

Tak naposledy ty odborníku, ještě loni na jaře nebyl problém sehnat na jedno místo v hospodě x zaměstnanců, protože prostě práce nebyla, tak že ano z pracovníků se stali nevolníci, kteří se báli o práci a byli nuceni alespoň pro pár stříbrných snášet nejen zakouřenou putiku, ale i mizernou mzdu !!! tak že skutečně na výběr neměli - nyní už jim zůstala jen ta mizerná mzda a v Hrádku zvlášť - taky už to začín být veřejné, protože hrádečtí vyděrači v "profláklých" restauracích začínají hooodně brečet že nemají lidi a kdo by tam za 70Kč šel .
Příměr k alkoholu je natolik ubohý, že snad ani nemá cenu jej komentovat, neboť na rozdíl od jedné cigerety, která poškozuje zdraví svému majiteli, tak kouř z ní poškozuje zdraví i ostatním v místnosti - což se o olkoholu rohodně říci nedá !! Mimo to pokud si někdo chce poškozovat zdraví alkoholem, je to jen jeho volba, kdežto u cigarety to jeho volba rozhodně není !!!
A co má toto téma společného s kuřáky někde na fignerce už opravdu nechápu !! začínáš slábnout kamaráde, tak že tu končím, ať nejsi úplně vyšťavenej

18.5.2018 v 18:09:31

Vážený Anonyme, koukám, že dle tvého smýšlení jsou další lumpové majitelé hospod jak píšeš. Doufám tedy, že do podniků těchto vyděračů jak nazýváš majitele hospod nechodíš ;-) Přece nebudeš takovou čeládku vyděračskou podporovat.

Otázka konzumace alkoholu a alkoholismu je povětšinou ještě větší společenský problém než tabakismus. Proto jsem to v nadsázce zmínil. Ale jak kouření, tak konzumace alkoholu k hospodě patří uplně stejně jako povídání mezi lidmi. To tak prostě bylo po dlouhá staletí. Jen dnes se snaží někteří lepšolidé tento sociální model násilím předělávat. Opět připomínám, že vás ani jiného nikdo nenutí v kuřácké hospodě ani pobývat ani pracovat. Je to vaše volba. Pokud ale vstoupíte na něčí území, v tomto případě do hospody majitele, tak laskavě respektujte pravidla pana domácího. Pokud tak nemíníte činit, prostě tam nechoďte. To snad pochopíte i vy ;-)

Co se týká té zmíněné Fugnerky, tak jde o to, že tam hulí spousta mladých. Ne jenom neplnoletých, ale i dětí do patnácti let. Tam by bylo potřeba zacílit tvé svaté nadšení.

18.5.2018 v 18:30:30

no a vidíš nechodím speciálně zde v Hrádku !!! Jen pro info kolik pak těch chudáků krachujících kvůli zákazu kouření zde v Hrádku je ?? Kolik pak těch chudáků ve skutečnosti v té restauraci fyzicky pracuje ?? A mimo jiné, kdy jsi dostal v Hrádku EET účtenku ?? asi téměř nikde a nikdy tak že další podvod a okrádání. Bohužel na tom je bita opět jen obsluha a majitel si chrochtá !!

A možná že tě to překvapí, ale anarchie opravdu nefunguje, tak že každý opravdu každý musí dodržovat určitá pravidla, tedy i ten hospodský a je zajímavé, že zde neřveš kvůli jiným "omezujícím" zákonům, ale meleš kraviny ohledně kouření - a pokud zákon ukládá zákaz kouření tak majitel nemajitel musím je dodržovat. To že si majitelé různých zařízení zvykli porušovat jakákoliv pravidla je druhou věcí !!

A alkoholismus - dokaž i jedinný případ kdy já při vypití svého jednoho piva obtěžuji okolí na jejich zdraví !!!

19.5.2018 v 9:59:28

Je dokázáno, že kafe má větší negativní účinky na agresivitu než alkohol. Kupříkladu včera. Dal jsem si deset piv, sedl jsem si v pohodě na gauč a za chvilku přišla žena od kámošky z kávy a začala vyšilovat a hádat se. Já to nechápu. Proč to pije, když je potom tak divoká? ;) :)

19.5.2018 v 10:32:45

Vložil: Pro Marka
Oháníte se několikrát mléčným barem. Můžete nám tady v Hrádku nějaký doporučit? Děkuji.
Co pamatujeme, vy Marku možná ne, byl mléčný bar naposledy na Šalďáku v Liberci. Bohužel, převrat v 89. zrušil postupně vše, co bylo dobré, tedy i onen mlíčňák.

Jinak kouření při jídle, to je fakt nechutný humus. Páchnout po návštěvě kuřácké restaurace je víc jak odér nějakého bezdomovec. Ano, nikdo nás nenutí. Ale je nucen v jedovatém čmoudu pracovat personál (=pasívní kouření), z našich daní a zdravotního se mu pak bude hradit nákladná onkologická léčba. Fabriky musí plnit přísné ekologické normy. Kde kdo bojuje proti smradu, když zemědělci párkrát v roce hnojí pole, a tady ten cigaretový smrad najednou nevadí?
Čuchat kouř od souseda z balkonu pod nebo kouřit před restaurací není také dobré.
Až ubude kuřáků a huličů (fetky a smažky jsou blízko), bude se nám dýchat určitě lépe.

19.5.2018 v 20:11:25

To: pro Marka. Dobrý nápad, tak si nějaký mlíčňák v Hrádku otevřete. I já zajdu rád. Ale přestaňte kecat lidem do toho, co si mohou a nemohou ve svém dělat. Je to jen a jen jejich věc, protože jsou ve svém a znovu opakuji, nikdo tam chodit nemusí.

19.5.2018 v 23:42:48

Trocha čtení pro bojovníky za stterilní společnost. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Evropska-unie-bojuje-proti-pivu-a-nekteri-by-tam-nejradsi-zakazali-alkohol-Pozvolnymi-krucky-plujeme-do-totality-A-islam-Predseda-Sdruzeni-pratel-piva-hovori-536384

včera v 5:52:35

Vložil: Hulič
Omezovat svobodu kuřáka je v pořádku ale omezovat nekuřáka se nesmí, ale nějak hospodskému ubyly štamgasti a nekuřáky ne a ne začít chodit do hospody, ku*va ... Co je to za hospodu, kde si nemůže člověk ani zabékat!

dnes v 17:43:31

Odpovědět

< Zpět na výpis témat        
Celkem se v tomto fóru nachází 10496 příspěvků v 885 tématech